Nem a nagymamák vasárnapi húslevesére kell most gondolni. Ez nem az a leves, amit hosszú ideig kell főzni, zöldségeket és húsokat kiemelni, majd leszűrni. Ez egy olyan változat, amelynek a hozzávalói nagyjából megegyeznek azzal, amiket nagymama is belefőz a levesbe, de más technikával készül, amely lényegesen felgyorsítja a folyamatot, azonban a kapott ízvilág meglehetősen közel áll ahhoz, amelyet vasárnapi húslevesként ismerünk. Legalábbis szerintem. Próbáld ki, és szólj hozzá.
Hozzávalók:
3 db. kicsontozott, bőr nélküli felső csirkecomb
2 nagyobb sárgarépa
1 db. karalábé
1 kisebb darab zeller
4 szál zöldhagyma
6-7 szem feketebors
csipetnyi római kömény (amennyiben ez nincs kéznél akár el is hagyható)
só
2 db. tyúkhúsleves kocka vagy házi ételízesítő
levestészta: én a sima, rövid vékony tésztát használom.
2,5 l víz, körül-belül, valójában sosem mértem
A kicsontozott csirkecombokat kockákra vágom.
Kicsit végigtapogatom, szokott maradni benne kis csont vagy porc darabka, azokat kivágom és odaadom a cicáknak. Ha nincs cicád, odaadhatod a kutyádnak, ha az sincs, akkor add oda szomszédod cicájának vagy kutyájának.
Pici olajon megfuttatom a húsokat, amikor átfehéredtek, teszek rá egy kevés vizet, hogy ne égjen oda, és apró kockákra vágom a megtisztított zöldségeket.
Amint kész vagyok az aprítással, a zöldségeket hozzáadom a húshoz, picit átforgatom, majd felöntöm hideg vízzel.
A teatojásba beteszem a fűszereket és belelógatom a fazékba.
Magasabb lángon hagyom felforrni, majd lennebb veszem a fokozatot annyira, hogy csak éppen gyöngyözzön a leves. Sózom és beleteszem a leveskockákat vagy a házi ételízesítőt (ez lehet őrölt paprika, hagyma, sárgarépa, zeller és zöldpetrezselyem szárított, fagyasztott vagy sóval eltett változata). Fél órát főzőm, kóstolom, és ha a hús, valamint a zöldségek megfőttek, akkor elzárom. Ha még kissé nyersnek tartom, akkor hagyom még a tűzön 10 percig. Ha van otthon friss zöldpertrezselyem, akkor azt apróra vágom és beleforgatom a levesbe. Legutóbb nem volt, így kimaradt.
Míg a leves fő, a tésztát, a tasakon lévő utasítás szerint megfőzöm és leszűröm.
Tálalom, amint a leves és a tészta is megfőtt: szedek egyszer a levesből, utána mehet bele a tészta. Tálalás előtt megkóstolom, és ha szükséges, akkor utánasózok. A gyerekeim sok tésztával szeretik, amint az a képen is látható.
Jó étvágyat!